Loading...

TURBOKOM NEDİR?

TURBOKOM® Hermetik yoğuşmasız ve yarı yoğuşmalı kombiler için üretilen içinde havadan havaya ısı transferi sağlayan harici yoğuşma sistemidir. Turbokom kombilerin yanma için dışarıdan aldıkları taze soğuk havayı bacadan atılan atık gazın ısısı ile ısıtarak yanma odasına gönderen bir ünitedir. Turbokom kombinin yanma odası performansını arttıran harici bir yoğuşma sistemidir.

TURBOKOM® MALZEME İÇERİĞİ Turbokom paslanmaz çelikten imal edilmiştir. İçindeki eşanjör bakır olup ısıya dayanıklı plastik kafalar ile paslanmaz çelik üzerine deri kaplaması mevcuttur.

Kombinin bacası çıkarılarak kombinin üzerindeki dirseğe baca gibi takılır. Tüm hermetik kombilere takılır. Yarı yoğuşmalı ve yoğuşmasız hermetik kombilerde kullanılır.
TURBOKOM® montajı oldukça basittir. Kombi bacaları 60/100 ve 60/150 olmak üzere iki şekilde kullanılmaktadır. TURBOKOM® sistem olarak 60/150 olarak imal edilmiştir.

NASIL ÇALIŞIR?

TURBOKOM® ile hava soğudukça tasarruf miktarı artar. Siz de evinizde keyfinize bakarsınız.
HAVA DERECESİ TASARRUF MİKTARI KOMBİ DERECESİ
8° %10 48°
0° %20 52°
-10° %30 55°
TURBOKOM® montajı oldukça basittir. Kombi bacaları 60/100 ve 60/150 olmak üzere iki şekilde kullanılmaktadır. TURBOKOM® sistem olarak 60/150 olarak imal edilmiştir.

AVANTAJLARI

TASARRUF

Turbokom kombilerin yanma için dışarıdan aldıkları taze soğuk havayı bacadan atılan atık gazın ısısı ile ısıtarak yanma odasına gönderen ve tasarruf sağlayan bir ünitedir.

RÜZGARDAN ETKİLENMEZ

Rüzgarlı havalarda kombi içine rüzgar giremediğinden kombi alevini söndüremez böylelikle kombi verimi ve performası düşmez.

KOMBİNİN ÖMRÜNÜ UZATIR

Baca içerisinde hava ısıtıldığından dolayı nemli havalarda kombi yanma odasına nem giremez, alev sönmez, kombi ömrü uzar.

ÇİFT YOĞUŞMA SAĞLAR

Hem ısıtmada hem de banyo ve mutfak sıcak suyunda yoğuşma sağlar.

HİJYENİKTİR

Kombi içerisine toz giremez. Blorürler temiz kalır.

%100 ÇEVRE DOSTUDUR

Atık ısıyı kendi içerisinde muhafaza ederek, doğaya salınan ısı derecesini düşürür. Böylelikle kombiniz çevre dostu olur.

SOĞUKTAN DONMAZ

Baca içerisindeki havanın sıcak olması nedeniyle bacanızda donma oluşmaz.

SATIN ALIN

TURBOKOM®

  • Doğalgazda tasarruf sağlamaya hemen başlamak için satın alın.
  • 699,00 TL

DÖKÜMANLAR