Kurulum ve Montaj

Turbokom ürünü için kurulum ve montaj bilgisi aşağıda belirtilmiştir. Dilerseniz müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Turbokom yoğuşmasız ve yarı yoğuşmalı kombilerde kullanılabilen ve %20-30 doğalgaz tasarrufu sağlayan baca sistemidir.
*Turbokom giriş ve çıkışları Ø60/100 dirseğe uyumlu imal edilmiştir gövdesi ise 150mm çapındadır ve uzunluğu uçtan uca 85cm dir.
*Kombi baca dirseği ile duvar arasındaki mesafe 85cm den uzun ise turbokom direk dirseğe kelepçe ile bağlanır ve aradaki boşluğa uzatma borusu eklenip çıkış dışarıya verilir. Baca çıkışı (cam veya duvardaki baca deliği) standart ölçüsünde kalabilir(çap 120-130mm). Dirsekten duvara montaj esnasında aşağı doğru 2-3 derece eğim olmalıdır. Son olarak tavan askı kelepçesi ile tavana bağlantı yapılır ve kullanıma hazır hale gelir.

*Kombi baca dirseği ile duvar arasındaki mesafe 85cm den kısa ise baca çıkışı (cam veya duvardaki baca deliği ) standart olan yerlerde delik 160-170mm olarak büyütülmelidir ve turbokom kombi dirseğinden duvara doğru takılır . Dirsekten duvara montaj esnasında aşağı doğru 2-3 derece eğim olmalıdır. Son olarak tavan
askı kelepçesi gerekli ise tavana bağlantı yapılır ve kullanıma hazır hale gelir.